Co je třeba vědět, než k vám přijde odborník na vlhkost v domě

Vlhké zdi dokážou pořádně potrápit. Když se člověk chce vlhkosti zbavit, má dvě možnosti. Buď se sám dokonale naučí poznat různé druhy vlhkosti a pořídí si k tomu náležité vybavení nebo si pozve odborníka na vlhkost v domě.

Platí ovšem, že není odborník jako odborník.

Fotka odborníka na vlhkost v domě

Jak poznat toho pravého?

Už v telefonu.

Profesionál bude pravděpodobně zvědavý už po telefonu. Jsou určité situace, které lze vyřešit po telefonu a není třeba mrhat vaším drahocenným časem. Někdy lze už po telefonické konzultaci doporučit první blesková, levná opatření a pozorovat, jestli to přineslo výsledky. Pokud ne, pak přichází na řadu průzkum přímo v budově.

Otázky, otázky, otázky

Dalším ukazatelem profesionality je, že schůzka s ním rozhodně nebude hotová za pět minut. Proč? Samozřejmě, že jsou situace složitější a situace jednodušší.

Existuje ale celá řada příčin vlhkosti ve zdech. Různé druhy si vyžadují různé zvládání. Poměrně časté také je, že jsou zdi smáčené více druhy vlhkosti najednou. A pokud se udělá chyba hned na začátku při určení zdroje vlhkosti, pak se běžně stává, že vyhodíte hromady peněz. Důkladné posouzení situace si vyžaduje důkladný průzkum. Není dobré nic uspěchat.

Neexistuje jen jediné řešení

Profesionál by neměl pomlouvat konkurenci. Ale zároveň to neznamená, že by neměl probrat různé technologie. Neexistuje jedna jediná geniální technologie na všechny příčiny vlhkosti. Je třeba vybrat tu správnou kombinaci, aby na konci byl suchý dům. Odborník na vlhkost v domě tedy zná a dokáže srozumitelně vysvětlit různé druhy technologií včetně jejich výhod a nevýhod. Jakmile tedy s vámi někdo probírá jen jedno jediné možné řešení, buďte ostražití.

Profesionální vybavení

Skutečný profesionál denně se zabývající příčinami vlhkosti se nespoléhá jen na své pocity. Má svoje profesionální vybavení. Pro první posouzení situace postačí základní vlhkoměr.

měření vlhkosti přístrojem Gann

  Vlhkoměr Gann

Ale na posuzování dlouhodobě dosažených výsledků by měl vždy použít metodu vážení vzorků zdiva speciální váhou. Měl by dokázat srozumitelně vysvětlit, jak tato zařízení a metody fungují a proč je důležité je při vysoušení používat. Měl by Vám také vysvětlit, že nestačí odebrat vzorky zdiva v jednom místě budovy. Že to není bezpečné pro posuzování kvality vysoušení. Prostě skutečný odborník na vlhkost v domě je schopný prokázat výsledky měřením a ne pouhými pocity.

Historie i budoucnost

Skutečný odborník na vlhkost v domě se s vámi rád pobaví i o historii budovy. Kdy byla postavena, které zdi jsou starší, které jsou dostavěny později. Kdy vlhkost začala a jak se vyvíjela v čase. Jaké úpravy a stavební akce se dělaly v blízkosti stavby. A tak dále.

Neméně důležité je probrat vaše budoucí záměry, které s budovou máte. Jinak se totiž může zvládat vlhkost ve sklepě na ovoce, který má zůstat sklepem na ovoce, a jinak ve sklepě, kde si chcete vybudovat posilovnu.

Skutečný odborník

Důkladné posouzení příčin vlhkosti ve zdech s sebou zkrátka nese spoustu otázek a odpovědí, důkladného průzkumu přímo na místě a někdy až „detektivní“ práce.

Toto jsou body, které si můžete zkontrolovat při výběru odborníka na vlhkost ve zdech. Je dobré je znát, protože řešení vlhkosti nebývá malým výdajem. A co je horší, pokud zvolíte špatné řešení, strávíte několik dalších let v mokré nemovitosti.


Dále by vás mohlo zajímat:

Napište nám, pokud Vás trápí vlhkost v budově:

0 of 350